مقایسه املاک

نکات مهم در طراحی دکوراسیون زمستانی

نکات مهم در طراحی دکوراسیون زمستانی

با تغییر هر فصل برای لذت بیشتر از زیبایی‌های آن فصل می‌توان تغییراتی را انجام داد. تغییرات دکوراسیون از جمله راه‌ها برای همسو شدن با هر فصل است. در فصل زمستان و برای تبدیل فضای سرد به یک فضای گرم و دلنشین استفاده از تغییر رنگ‌ها و تغییر چیدمان منزل می‌تواند لذتی دوچندان را ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت مسکن به سایت مسکن کومه مراجعه کنید

نکات مهم در دکوراسیون زمستانی

 • استفاده از پرده‌های ضخیم علاوه بر تغییراتی که در ظاهر خانه ایجاد می‌کند، به گرم شدن خانه کمک بسیاری می‌کند. می‌توان از یک رنگ گرم هم برای آن استفاده کرد تا در مجموع محیط گرمی را برای خانه ایجاد کند. سعی کنید پرده را از نوع متحرک انتخاب کنید تا در طول روز بتوانید از نورخورشید استفاده کنید.
 •  استفاده از فرش‌های بیشتر برای کف خانه می‌تواند علاوه بر گرم کردن خانه از کف، زیبایی بصری برای خانه ایجاد کند. بهترین رنگ فرش در این فصل انتخاب آن از بین رنگ‌های گرم به جای رنگ‌های خنثی است.
 • در زمستان بهتر است تا یک فضای نشیمن را در کنار شومینه ایجاد کنید و روی آن را با شمع‌هایی با عطر و رنگی گرم دیزاین کنید. شمع‌های پررنگ مانند نارنجی، قرمز، زرشکی و … کمک بزرگی به ایجاد حس گرما در خانه خواهد کرد.
 • سعی کنید از طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی استفاده کنید، چارخونه قرمز، راه راه آبی و طرح‌هایی مانند این روح تازه‌ای به خانه می‌بخشد.
 • در صورتی که می‌خواهید مبلمان خود را تغییر دهید از رنگ‌های تیره و گرم استفاده کنید یا از کوسن‌های رنگی با رنگ‌های گرم برای خنثی کردن رنگ سرد مبلمان استفاده کنید.
 • استفاده از خوشبوکننده‌ها و عودهای دارچین، وانیل نیز برای ایجاد فضای گرم در خانه بسیار موثر است.
 • آباژورهایی باروکش پارچه‌ای که رنگ تیره‌ای داشته باشد و پایه طلایی و قرمز می‌تواند نور محیط را به سمت گرمی بکشاند. البته تناسب رنگ آن با سایر دکوراسیون را در نظر بگیرید.
 • استفاده ازتابلوهایی با نقش‌های ساده و رنگ‌های گرم می‌تواند در راستای ایجاد یک تم زمستانی کمک بسیاری باشد. آثار هنری و تابلوهای بزرگ با رنگ‌های تیره در زیباتر شدن فضای خانه بسیار مناسب است.
 • به این دلیل که نورخورشید در این فصل به مراتب کمتر از فصل‌های دیگر است، می‌توانید با افزایش نور در محیط خانه فضای نشیمن خود را گرم و راحت کنید.

انتخاب رنگ در زمستان برای دکوراسیون

برای این مهم باید بدانید که از ترکیب رنگ‌های گرم باید استفاده کنید. قرمز، نارنجی، سبزتیره و زرد را می‌توانید در کنار رنگ‌های دیگر استفاده کنید. این رنگ‌ها فضایی گرم و دلچسبی را به خانه‌های بی‌روح می‌بخشند. این رنگ‌ها انتخاب خوبی در کنار رنگ‌های خنثی هستند و برای فضاهایی که بزرگ و وسیع هستند نیز بسیار کاربردی است.

اگر از رنگ‌های خنثی در دکوراسون فعلی استفاده کرده‌اید، استفاده مختصری از آبی تیره می‌تواند کمک بزرگی در ایجاد تم زمستانی باشد.

با توجه به اینکه رنگ‌های گرم یادآور آتش، خورشید و دمای گرم است، بنابراین استفاده از آن‌ها تاثیرزیادی در ایجاد یک محیط گرم خواهد بود. با اینکه رنگ‌های گرم بیشتر برای دکوراسیون فضای سنتی به کار می‌رود اما کاربرد فراوانی برای دکوراسیون زمستانی دارد.

آماده کردن منزل در برابر سرمای فصل زمستان

درها و پنجره‌ها را از نظر درز، شکاف و شکستگی بررسی کرده و آن‌ها را در صورت لزوم تعمیر کنید.

سقف خانه را از نظر سالم بودن بررسی کرده و از محل خروج آب برف و باران به بیرون اطمینان حاصل کنید.

برای جلوگیری از یخ زدن لوله‌های آب که در مجاورت سرما قرار دارند، آنها را عایق‌بندی کنید.

محل قرارگیری بخاری و تمامی کانال‌ها، فیلترها را مورد بازرسی قراردهید و مواد قابل اشتعال را از آنها دور نگه دارید.

آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن را خریداری و آن‌ها را در کنار وسایل گرمایشی نظیر بخاری و آبگرمکن نصب کنید.

در این مقاله در مورد نکات مهم در دکوراسیون زمستانی صحبت کردیم. چنانچه شما نیز نظراتی در این زمینه دارید، آن‌ها را با تیم ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

خانه های لوکس متراژ به چه ملک هایی گفته می شود؟

خانه‌های لوکس می‌توانند چشم هر بیننده‌ای را با خود...

ادامه مطلب

ساختمان شمالی بهتر است یا جنوبی؟

هنگامی که دنبال خرید خانه باشید، به تدریج با...

ادامه مطلب

انواع آسانسور و تفاوت های آنها چیست ؟ به همراه مقایسه و طبقه بندی

انواع اسانسور و کاربرد انها

ادامه مطلب

یک دیدگاه در “نکات مهم در طراحی دکوراسیون زمستانی”

 • سینا حسین زاده

  14 فوریه 2020 در9:49 ق.ظ

  نظرات خود را با تیم ما در میان بگذارید.

  پاسخ

پیوستن به گفتگو